Aktualności
Festiwal 2020
Festiwal 2019
Festiwal 2018
Festiwal 2017
Festiwal 2016
Festiwal 2015
Festiwal 2014
Festiwal 2013
Festiwal 2012
Festiwal 2011
Festiwal 2010
Festiwal 2009
Festiwal 2008
Festiwal 2007
Historia
Galerie
Filmoteka
Forum


ProjektyNuty i teksty piesni muzyki dawnejgazetka


Ogłoszenie wyników Festiwalu Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM

Projekt: „Ja i Ty – jesteśmy bezpieczni więc tworzymy.

Kaliskie Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży „Schola Cantorum” przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Kaliszu realizuje projekt: „Ja i Ty – jesteśmy bezpieczni więc tworzymy” w ramach zadania publicznego: „Ja i Ty – bezpieczni w szkole oraz placówce. Projekty edukacyjne wzmacniające bezpieczeństwo w szkole oraz w placówce poprzez poprawę relacji interpersonalnych i klimatu społecznego”, ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Projekt jest dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ja i Ty - projekt realizowany przez Schola CantorumZadanie jest realizowane w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu. Skierowane jest do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 21 lat oraz osób niepełnosprawnych z różnych placówek i szkół w Kaliszu i powiecie kaliskim, którzy są wychowankami MDK, uczestniczącymi w proponowanych przez placówkę zajęciach pozalekcyjnych.

Na działania związane z projektem składają się warsztaty plastyczne i taneczne, które się wzajemnie przenikają, a więc są to zajęcia typowo interdyscyplinarne. Uczestnicy mają czuć się bezpiecznie dzięki wzajemnej odpowiedzialności za wykonanie zadań, szacunku dla siebie nawzajem i wykonywanej pracy. Zadanie ma się przyczynić do zbudowania przyjaznego klimatu w placówce, budowania wspólnoty, co podniesie w uczestnikach poczucie swojej wartości i przyczyni się to do rozwijania w nich zdolności, talentów i umiejętności artystycznych. Zadanie ma przyczynić się również do rozwijania współpracy i integracji placówek i szkół w Kaliszu i powiecie, a także wyjść poza region Kalisza i zintegrować placówki zajęć pozaszkolnych w całej Polsce, poprzez organizację ogólnopolskiego konkursu plastycznego: „Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną”. Pomoże to w budowaniu dobrych wzajemnych relacji, współpracy i klimatu między podobnymi placówkami w całej Polsce. W zadaniu będą również brać udział nauczyciele - pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu, a także nauczyciele innych placówek oraz specjalnie powołana komisja artystyczna ogólnopolskiego konkursu plastycznego, składająca się z fachowców - plastyków. Podsumowanie działań będzie koncert oraz wystawa powarsztatowych prac plastycznych, na które zapraszamy w dniu 20 listopada 2013r. oraz rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu: „Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną”.

   

Fotoreportaż


Projekt "Z Pasją na Ty"

Kaliskie Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży „Schola Cantorum” wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury w Kaliszu, Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, Gimnazjum Nr 9 im. Jana Pawła II w Kaliszu oraz Szkołą Podstawową Nr 15 w Kaliszu zorganizowało warsztaty plastyczne związane z Ogólnopolskim Konkursem Plastycznym: „Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną”.

Konkurs realizowano ramach zadania publicznego Ministerstwa Edukacji Narodowej : „Z Pasją na Ty” .

W projekcie wzięło udział ponad 100 dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych. Uczestnicy mogli wysłuchać koncertu muzyki dawnej, obejrzeć instrumenty dawne, wysłuchać wykładu specjalistycznego oraz pracować przy sztalugach pod okiem specjalistów – plastyków. W Pałacu Radziwiłłów w Antoninie, w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu, Szkole Podstawowej Nr 15 w Kaliszu zostały zorganizowane wystawy prac plastycznych laureatów poprzednich edycji konkursu oraz prac powarsztatowych.

Fotoreportaż
Linki


XII Forum MUZYKA DAWNA na UMFCFestiwale muzyki dawnejZespoły Muzyki Dawnej

oficjalna strona Urzędu Miejskiego
PKO Bank Polski
Młodzieżowy Dom Kultury
CKiS
Centrum Kultury
i Sztuki
Portal Calisia.pl
http://www.mollenhauer.comProjekt i wykonanie: Studio Grafiki i Technik Internetowych Marcin Bieniecki
Skrypty i architektura serwisu: Maroko